• Instagram - Black Circle
  • Facbook
  • YouTube - Black Circle
  • Linkedin
נמרוד קפלוטו צלם
  • נמרוד קפלוטו

איך מדפיסים תמונות במדפסת הביתית?

עודכן ב: ינו 1

מדפסת ביתית | מדפסת ביתית קטנה מומלצת | מדפסת ביתית מומלצת 2019 | מדפסת תמונות ביתית | המלצה למדפסת ביתית

רכשתם מצלמה דיגיטלית טובה או שהטלפון הנייד שלכם מצלם באיכות מעולה ואתם רוצים לקחת את זה שלב אחד קדימה ולהדפיס את התמונות ולא רק לאחסן אותן במחשב האישי שלכם. המדריך הזה הוא בדיוק מה שאתם צריכים לקרוא

מדפסת ביתית

לא מעט פעמים שואלים אותי האם ניתן להדפיס צילומים מהטלפון הנייד באיכות טובה. רובנו היום כבר לא מחזיקים מצלמה נוספת מלבד הטלפון הנייד ואני בהחלט יכול להבין. מי רוצה לסחוב איתו עוד מכשיר כשהוא יוצא מהבית (אלא אם אתם אוהבים צילום כמוני והמצלמה היא כמו עוד איבר בגופכם).

אז הפעם אני רוצה לעשות לכם מעט סדר בעולם הדפוס:

כיום מכשירי הסלולר מציעים מגוון מאוד רחב של אפשרויות צילום באיכות מאוד טובה שמאפשרות להדפיס כמעט הכל (כמעט).

נתחיל מהשלב הראשוני ובמאמר הזה אתייחס לצילום במכשיר הסמארטפון בלבד וכמובן אם ניתן להדפיס בטלפון הנייד אז סביר להניח שמצלמה מעט יותר מקצועית יכולה להפיק תוצאות אף יותר טובות.

צילום בסמארטפון

נתחיל מהשלב הראשון והחשוב ביותר - לכל מצלמה בטלפון הנייד ישנן הגדרות של איכות הצילום. הכוונה היא שככל שאיכות הצילום טובה יותר כך יהיה ניתן לשפר את הצבעים או לחדד את התמונה וכך כמובן ההדפסה תצא לכם הרבה יותר טובה. לפני שאתם רצים להדפיס את התמונה במדפסת הביתית שלכם, הורידו את התמונה למחשב ובידקו את איכות התמונה והקובץ (שימו לב שסוג הקובץ הינו JPG).

צבעים במדפסת

בכדי להדפיס תמונה באיכות טובה חשוב לבדוק שיש לכם מספיק צבע בטונר (או בעברית - מחסנית דיו) בכל הצבעים: כחול, אדום, צהוב ושחור. כאשר והמטרה היא להפיק את התוצאה הטובה ביותר המדפסת זקוקה לכל הצבעים אם כי בשנים האחרונות ישנה טכנולוגיה מדהימה שיכולה ליצור הדפסה מעולה בעזרת שני צבעים בלבד - אבל שוב, אתם רוצים תמונה באיכות מעולה.

נייר צילום מקצועי

הנייר אוי הנייר. זה לדעתי אחד החלקים החשובים במאמר הזה.

זהו השלב שרוב המדפיסים נופלים בו ולא מבינים מדוע זה נראה לא כזה "איכותי".

נתחיל קודם מנושא המשקל של הנייר: משקל נייר סטנדרטי שאתם קונים בחבילות A4 הינו 80 גרם מה שאומר שהצבע נספג בצורה קלה יחסית על הנייר אך עובר לצד השני. סביר להניח שצילום מרובה צבעים יספג בצורה מאוד מהירה ורוב הגוונים "יבלעו" לכן עיצרו בשלב זה וריכשו נייר שמותאם להדפסת תמונות.

אני אישית מאוד אוהב את המט, משהו בנייר מבריק תמיד נראה זול יותר והברק מפריע לגוון האחיד של התמונה וההשתקפות לא כזו יפה.

נייר מומלץ להדפסת תמונות מתחיל ממשקל של 180 גרם 260 גרם והלאה...

שם הנייר משתנה אך לרוב קוראים לו "נייר פוטו" או "נייר פוטו גלוסי" (הגיוני מאוד) והמחירים יחסית נמוכים. כמובן שיש מבחר מאוד גדול של סוגי נייר וטקסטורה אך המשקל הוא זה שמשחק פה גם תפקיד חשוב.

הגדרות ההדפסה:

בכל מדפסת ביתית ישנן הגדרות באיזו איכות להדפיס את התמונה - שימו לב זה חלק מאוד חשוב!

למדפסת ישנן הגדרות שונות לכן אני ממליץ להכנס ליוטיוב ולעשות בדיקה קצרה. יש לשנות את איכות ההדפסה וגם להגדיר למדפסת שלכם באיזה סוג נייר אתם הולכים להשתמש בדיוק (כן זה עוזר מאוד).

על איזו חברה אתה ממליץ?

או! גם השאלה הזו חזרה על עצמה לא מעט פעמים אבל הפעם אין לי תשובה חד משמעית אבל אני כן יכול להמליץ לכם לא לרכוש מדפסות של חברות שמוכרות גם שואבי אבק (LG לדוגמא).

מידות הצילום המודפס:

או פה רוב המדפיסים המתחילים נתקעים וכאן מגיע השלב החשוב. רוב המדפסות מפיקות תמונות במידות יחסית גדולות באופן אוטומטי (לרוב זה A4) אז לא!

ניתן לראות תצוגה מקדימה במחשב ולהגדיר גם שם את מידות הצילום המודפס.

לפני שאתם לוחצים אנטר יש להבין בכלל מהו הגודל הרצוי ואז להדפיס (האם זה לאלבום תמונות סטנדרטי?, האם הצילום נועד למסגור? וכו)

התמונה יצאה מהמדפסת? תנו לנייר כמה דק' להתייבש באזור יחסית קריר ומוצל.

צילום מודפס זה דבר נפלא שמזכיר לנו חוויות טובות בחיים - וזו גם אחלה מתנה.

הדפסה נעימה וקלה

ואם בכל זאת לא בא לכם להדפיס בבית ואתם רוצים מקומות מומלצים או להדפיס משהו גדול יותר ולמסגר אז להלן הרשימת המומלצים שלי:


רזיל לוי PrintNframe - אחד המומלצים שכולל מדפסות מעולות ומסגור תמונות והכי חשוב שרות מדהים

קולורטאץ`- בית דפוס מעולה אך בשירות עצמי בלבד (והשרות סביר) המחירים מעולים

וואי פרינט - מקום מאוד מקצועי באיכות ממש טובה ובהתאם לכך המחירים* הכתבה מנוסחת בלשון זכר, אך פונה לנשים ולגברים כאחד
#לצלםבטלפון #סמארטפון #מצלמתפוקט #קורסצילום #צילוםמקצועי #חוקהשלישים #אייפון #נמרודקפלוטו #טיפיםלצילום #מכשירנייד #הדפסה #נייר #ניירכרומו #הדפסהלאברורה #הדפסהעלשקף #כיצדלהדפיס #מדפסתביתית #דפוס #מדפסתאלחוטית #מדפסת

53 צפיות