• נמרוד קפלוטו

צילום פורטרט מקצועי

עודכן ב: יונ 17

צילומי תדמית | צילום פורטרט | צילומי תדמית מחיר | צילומי תדמית לעסקים | צלם פורטרטים | צילום תדמית עסקי

הפנים שלכם הם מרכז הסיפור וחשוב לכם שתראו טוב אבל איך בדיוק?

בכתבה הזו אסביר כיצד להפיק צילום מקצועי לעסק שלכם

גבע בן ארי

עוד בתקופת בית הספר היסודי אני זוכר איך בכל סוף שנה היה מגיע צלם מקצועי והיה מעמיד את כל הכיתה בצורה מסודרת לצילום קבוצתי. הנמוכים למטה, הגבוהים למעלה (וכמובן מוסיפים להם ספסל כי לא מספיק הגובה שלהם) והוא עומד וממתין בכדי שנהיה בשקט, מה שלקח משהו כמו חצי שעה לתמונה אחת.

המורות צועקות ומנסות לעשות סדר אבל זה לא תמיד עבד (בכל זאת, אנחנו פתאום מרכז הסיפור - לא נגנוב את כל הפוקוס?!) לאחר סיום הצילום הקבוצתי עובדים לשלב הבא, צילומי הסטודיו.

ליד חדר מנהלת בית הספר הצלם החביב היה מקים סט צילום, רקע אפור ופלאש גדול שעליו יושבת מטריה מוזרה שלא הבנתי אז מה זה בדיוק עושה.

חולצת בית הספר מגוהצת ונקיה ואני מביט למצלמה בחיוך קטן ומעט מבוהל.

תזכרו שאת כל זה הוא צילם בסרט פילים, כך שהוא לא ידע מה יצא בתהליך הפיתוח במעבדה.

עם השנים המשכתי לחשוב על המטריה המוזרה הזו והרקע האפור ואני מודה שצילום פורטרט תמיד סיקרן אותי - לצלם אנשים, פשוט ככה.

בסופו של דבר המטרה הגדולה פה היא להפיק תמונת פורטרט איכותית כאשר המצולם שהוא מרכז הסיפור יצא מרוצה וכל מי שצופה בצילום יתחבר לדמות, שתרגיש לו נגישה.

בשורה התחתונה - צילום פורטרט טוב זהו אתגר מאוד מורכב עבור הצלם והמצולם.

מאחורי המצלמה עומד אדם שלא ממש מכיר אותנו והוא צריך לפצח כמה דברים: מי הדמות, מהי הזווית הטובה של המצולם וכמובן לאיזו תמונה המצולם יתחבר ויתרגש באותה הצורה כמו כל אחד שצופה בתמונה עצמה. מעבר לכך לא דברתי על צבע הרקע (לא אותו אפור שהיה בבית הספר זה בטוח), תאורה נכונה, לבוש מדוייק ואיפור מקצועי.

וזו תמונת הפורטרט מבית הספר

למה צריך תמונת פורטרט מקצועית?

חשוב להבין כי לכל צילום פורטרט ישנה מטרה שונה.

יוצא לי לגלוש בלא מעט באתרים של חברות או ספקים ברחבי הארץ אבל אז אני מגלה שאת צילום הפורטרט הם שלפו מתוך מאגר ישן או צילום פורטרט בחנות צילום מה שגורם לגלריה של עובדי החברה להראות כמו מסדר זיהוי, לא מקצועי ובטח לא עושה חשק לפנות לאותה חברה או ספק.

צילום פורטרט טוב מעביר מסר חשוב ללקוחות שלכם ולכן צריכה להיות מחשבה רבה מאחורי תמונה כזו.

צילום פורטרט כמו בחנות צילום

סוגים שונים של צילומי פורטרט

צילום סטודיו: לרוב זו הבחירה הראשונה של הלקוחות שלי. ישנה איזשהי תפיסה שצילום סטודיו מוציא את המצולם "מקצועי" אבל זו טעות. הבחירה בלצלם פורטרט בסטודיו היא נכונה לחלוטין אבל השאלה כאן היא: מהו המסר? ומהו המקצוע שלכם או של עובדי החברה.

לדוגמא: עורך דין, אנשי היי-טק, מהנדס או שגריר אלו מקצועות שצריכים להעביר מסר ותחושה מהודקת ומעונבת ולכן צילום בסטודיו מתאים יותר למקצועות כאלו.

ישנם מקרים שנכון לצלם אנשי מקצוע מהתחומים הללו במשרד או בסביבת העבודה הטבעית שלהם בכדי להעביר מסר מעט יותר קליל ונעים - שוב, תלוי מאוד מהי המטרה ומהו העיסוק של החברה עצמה.

חישבו מראש מהו המסר שאתם רוצים להעביר ללקוחות שלכם ולא רק אם החיוך שלכם יפה.

צילום עובדי חברה
צילום פורטרט עסקי
צילום עובד חברה
צילום פורטרט עסקי
עובדי הייטק

צילומי חוץ מעבירים מסר שונה לחלוטין. מורה ליוגה, מעצבת פנים, ספר או קוסמטיקאית צריכים להעביר מסר מאוד שונה מעורך דין ולכן יהיה נכון לצלם אותם בסביבת העבודה הטבעית שלהם או בחוץ.

אני אישית תמיד ממליץ לצלם באזורים בהם אין יותר מדי אנשים אבל כן סביבה יחסית אורבנית ונעימה.

גם כאן המסר הוא חשוב כי לדוגמא עבור מורה ליוגה אני אחשוב על מקום פתוח יותר כמו שדה או ים - מקומות שמתחברים לגוף ולנפש ולעומת זאת, מעצבת פנים אני אמליץ לצלם בתוך חלל מעוצב או על רקע של בית מיוחד. שימו לב: לפני שאתם מבקשים מהצלם שלכם לצלם בחוץ בידקו כמה דברים: השעה בה אתם רוצים לצלם, איזו תאורה יש בחוץ, האם גשום? האם נכון לכם תאורה ישירה או מקום מוצלל? האם הסביבה עצמה מלאה באנשים?

צילומי חוץ
צילום בסביבה הטבעית

הלקוח רואה הכל

מאוד קל בצילום להעביר מסר שגוי. לפני שאתם מגיעים ליום צילום בידקו כמה דברים:

במקרה של נשים אני תמיד ממליץ על איפור קליל ולא מוגזם כי בכל זאת מדובר ביום העבודה שלכן ולא איפור לאירוע. במידה וסגרתם מאפר או מאפרת עוד יותר טוב - בקשו מהם איפור קליל ונקי וכך גם עיצוב השיער. לגברים אני תמיד ממליץ להגיע מסופרים ומגולחים ואם ביום יום שלכם אתם לא מגולחים גם טוב (אני גם בעד המראה הטבעי).

תאורה טבעית

מה ללבוש?

רק לא הדפסים. מרכז התמונה הוא אתם ולרוב הדפסים גונבים את ההצגה ויכולים להעביר מסר לא ברור ולכן אני ממליץ על משהו חלק. שוב - גם כאן ישנה מחשבה מאחורי הצילום וחשוב לדעת מראש מהו המסר.

תאורה טבעית

טיפים אחרונים:

תנו לצלם להוביל - בסופו של דבר הצלם הוא המראה שלכם והוא זה שצופה בכם דרך העדשה.

אומנם אתם אלו שעומדים מול המראה יום יום ויודעים בדיוק מה אתם אוהבים במראה שלכם אבל למעשה הצלם שלא מכיר אתכם יכול לזהות דברים הרבה יותר מיוחדים והוא גם יודע מהי המטרה בדיוק.

צלם מקצועי שיוצר צילומי פורטרט באופן קבוע יודע ומכיר את העבודה טוב מאוד.

חברת הכנסת מרב מיכאלי

נשימה עמוקה

כן, אני יודע. המצלמה מכוונת אליכם ויש איזשהו שלב של קיפאון.

אני מבטיח לכם שלאחר עשר דקות התחושה הזו תעלם ולאט לאט תתחילו לשמוע את הצלם מדבר אליכם ומכוון את המצלמה לנקודה הנכונה.

תחשבו על זה כמו שריר...יוצא לי לפגוש מצולמים שאומרים את המשפט הבא "אני לא אוהבת להצטלם" או "שונאת שמצלמים אותי" והכי חזק "אני יוצא נורא בתמונות" ולאחר חצי שעה של עבודה הם לא רוצים להפסיק! כן, זה כיף.

צילום בוק שחקן

תבואו מוכנים

אתם יודעים מה אתם רוצים? יש לכם רעיון? הציגו לצלם תמונת לדוגמא מתוך הרשת - כך שגם אתם וגם הצלם תבואו ממוקדים ותפיקו תוצאות מדוייקות.

ביחרו כמה פרטי לבוש: לרוב בסוף יום צילום מתוך 300 תמונות בוחרים 5-6 תמונות טובות לכן הביאו איתכם ליום הצילום כמה פריטים שונים מבחינת צבע או טקסטורה.

לישון טוב

זוכרים שאמרתי שהלקוח רואה הכל? אז כן, גם את העייפות אפשר לראות טוב בתמונות לכן אני תמיד מקפיד לבקש מהלקוחות שלי לישון טוב יום לפני. גם אם מדובר בצילומים של שעתיים או שלוש אני ממש ממליץ לישון טוב. החיוך נראה טבעי, העיניים רעננות והגב זקוף.

מה עוד...?

בחירת התמונות הן החלק הכי קשה.

הטיפ שלי: תנו לצלם לבחור את הטובות ביותר ומתוכן אתם תעשו את הבחירות הסופיות.

לדוגמא: צולמו 300 תמונות, הצלם ילקט מתוכן 30 ואתם תבחרו את ה5-6 הטובות ביותר.

זיכרו: הצלם עושה בחירות ממקום מקצועי ולא אישי

והכי חשוב

לחייך :)

צילום פורטרט מקצועי

רוצים לראות עוד דוגמאות? לחצו כאן

הכתבה מנוסחת בלשון זכר, אך פונה לנשים ולגברים כאחד

צילום: נמרוד קפלוטו

#צילוםפורטרט #צילוםמקצועי #צילוםפורטרטעסקי #צלםפורטרט #צילוםתמונתפורטרט #פורטרט #צילוםתדמית #בוקשחקנים #בוקשחקן #צלםמקצועי #צילוםפורטרטמקצועי #פורטרטמצלמה #צילוםפורטרטמחיר #צילוםפורטרטאייפון #צילוםתדמיתמחיר #צילוםתדמיתי #צילוםתדמיתלחברות #צילוםתדמיתנשים #צילוםתדמיתהמלצות #תדמית #פורטרטים #צלםפורטרט #צילוםביתספר #צלםישראל

צילום פורטרט עסקי מחיר

222 צפיות
  • Instagram - Black Circle
  • Facbook
  • YouTube - Black Circle
  • Linkedin
נמרוד קפלוטו צלם